Społeczeństwo | Przemyśl Portal Otwartych Danych

Społeczeństwo

Liczba Głosów oddanych w Budżecie Obywatelskim Miasta Przemyśla

Zbiór danych zawiera informacje o liczbie głosów oddanych w Budżecie Obywatelskim Miasta Przemyśla, aktualizowane w niemal rzeczywistym czasie za pośrednictwem API w odstępach rocznych. Dane te mogą być kluczowym narzędziem do monitorowania poziomu zaangażowania obywatelskiego w mieście oraz identyfikacji trendów partycypacyjnych w procesach decyzyjnych.

Możliwe zastosowania:

Wskaźniki dotyczące gęstości zaludnienia miasta Przemyśla

Zbiór zawiera dane na temat liczby i struktury ludności w mieście Przemyślu, które zostały zebrane na podstawie Banku Danych Lokalnych (BDL) oraz Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) od 2014 roku. Wskaźniki zostały przeliczone według bilansów ludności, które uwzględniają wyniki Narodowego Spisu Powszechnego (NSP) 2021, w szczególności dla lat 2020–2021. Dane obejmują m.in. informacje o liczbie ludności, strukturze płci i wieku, a także ruchu naturalnym (urodzenia, zgony) oraz migracjach (stałych i czasowych).

Wskaźniki dotyczące gęstości zaludnienia miasta Przemyśla - *.CSV

Zasób zawiera dane na temat liczby i struktury ludności w mieście Przemyślu, które zostały zebrane na podstawie Banku Danych Lokalnych (BDL) oraz Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) od 2014 roku. Wskaźniki zostały przeliczone według bilansów ludności, które uwzględniają wyniki Narodowego Spisu Powszechnego (NSP) 2021, w szczególności dla lat 2020–2021. Dane obejmują m.in. informacje o liczbie ludności, strukturze płci i wieku, a także ruchu naturalnym (urodzenia, zgony) oraz migracjach (stałych i czasowych).

Terytorialne zróżnicowanie stopy bezrobocia

Zbiór danych przedstawia stopy bezrobocia wyrażone w procentach, ukazujące terytorialne zróżnicowanie tego wskaźnika w czterech jednostkach administracyjnych: powiecie przemyskim, Mieście Przemyślu, Województwie podkarpackim oraz na poziomie całego kraju (Polska). Dane mogą być przydatne do analiz regionalnych, porównawczych oraz badania dynamiki rynku pracy. Zestaw informacji pozwala na porównanie sytuacji gospodarczej na poziomie lokalnym i krajowym, uwzględniając różnice strukturalne, demograficzne i ekonomiczne.